Η νέα μας ιστοσελίδα

joomla logo blackΟ ιστότοπος στον οποίο βρίσκεστε, ξεκίνησε να λειτουργεί τον Φεβρουάριο του 2013 και αντικατέστησε τον προηγούμενο που για χρόνια φρόντιζε επιτυχώς ο φυσικός μας, Χρήστος Τσάμης. Η φιλοσοφία του καινούριου ιστότοπου έχει τη βάση της στη χρηστικότητα και την απλότητα ώστε ο κάθε χρήστης που ενδιαφέρεται (μαθητής, γονέας, καθηγητής, επισκέπτης) να μπορεί να βρει ενδιαφέρουσες πληροφορίες και να ενημερώνεται για δράσεις στο χώρο του σχολείου μας. Οι περισσότερες λειτουργίες είναι προσβάσιμες από το κεντρικό μενού που ανακατευθύνει σε άρθρα και εφαρμογές.

Κατασκευάστηκε με την εφαρμογή Joomla 2.5. Η Joomla (www.joomla.org) είναι μια εφαρμογή διαχείρισης περιεχομένου (CMS-Content Management System) και είναι ανοιχτού κώδικα (δωρεάν). Ως template χρησιμοποιήθηκε η πλατφόρμα Gantry που έχει αναπτύξει η εταιρία Rocckettheme (www.rockettheme.com). Για προτάσεις ή παρατηρήσεις μπορείτε να συμπληρώσετε τη φόρμα επικοινωνίας ή να στείλετε email στο  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. .

Ο διαχειριστής,

Πέτρος Μούγιος ΠΕ04.02